Fotograf na chrzest – dobry prezent dla młodych rodziców.

fotograf na chrzest kielce

                Stając się Rodzicami, nasze życie zmienia się diametralnie. Każdy dzień, każda chwila, przynosi nowe radości i troski. Każdy moment od narodzin dziecka chcielibyśmy zatrzymać, zapamiętać na dłużej. Uwieczniamy na fotografiach pierwszy uśmiech, kroki, gesty. Robimy zdjęcia każdego dnia, chwalimy się wśród znajomych i rodziny. To całkiem zrozumiałe i normalne. Czas tak szybko ucieka, dzieci dorastają w mgnieniu oka. Album ze zdjęciami to piękna pamiątka, do której można powracać po latach.

Bardzo ważnym etapem w życiu dziecka jest Chrzest Święty. Chrzest przyjmowany jest tylko jeden raz w życiu, wprowadza w życie chrześcijańskie i umożliwia przyjęcie kolejnych sakramentów. Każdy Rodzic chce uwiecznić na fotografiach ten uroczysty moment. Symbolami chrztu świętego są: woda święcona, którą polewana jest głowa dziecka w celu oczyszczenia z grzechu; Krzyżmo Święte – czyli mieszanina oliwy i balsamu, którym kapłan namaszcza czoło dzieciątka; biała szata oznaczająca czystość i niewinność oraz świeca chrzcielna zapalana na znak ochrzczonego dziecka i życia w światłości.

fotograf na chrzest kielce

Przygotowując się do tego dnia, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Ubiór dziecka to ważny element całej uroczystości. Najlepiej postawić na tradycyjny strój do chrztu w jasnych kolorach, które kojarzą się z czystością. Najczęściej wybierana jest biel, rzadziej choć równie prawidłowo odcienie beżu, różu i błękitu. Najlepiej kupić ubranka uniwersalne i wygodne, które ponownie wykorzystamy na co dzień. Najważniejszym wyborem zdecydowanie są rodzice chrzestni, ponieważ to wybór na całe życie naszej pociechy. Najlepiej gdy jest to osoba nam bliska, ktoś z rodziny, z kim utrzymujemy kontakt i komu ufamy. Chrzestni nie są tylko od dawania drogich prezentów. To ważna rola, a miano „rodzica” chrzestnego nie jest bezpodstawne. Warto przemyśleć swój wybór. Chrzestnym może być wierzący katolik, który przyjął sakrament bierzmowania. Zgodnie z tradycją matka chrzestna kupuje białą szatę dla dziecka, natomiast ojciec chrzestny musi pamiętać o świecy. W aktualnych czasach najczęściej rodzice dziecka kupują wszystkie potrzebne symbole chrzcielne, ale jest to kwestia indywidualna do przedyskutowania przed chrzcinami. W trakcie ceremonii chrzestna okrywa dziecko szatą, a chrzestny zapala świecę od paschału. Fotografie z chrztu, zatrzymujące najważniejsze momenty z całej ceremonii pozostaną pamiątką dla całej rodziny.

biała szatka na chrzest i świeca

Często problematyczna jest kwestia prezentów, szczególnie będąc rodzicem chrzestnym. Każdy zadaje sobie pytanie co kupić, ile dać w kopertę, co będzie właściwe. Może złoty medalik, srebrny bucik lub smoczek? Pomysłów jest naprawdę wiele, ale może warto zainwestować w pamiątkę, która nie tylko będzie się kurzyć na półce lub leżeć na dnie szuflady? Ciekawym i coraz bardziej popularnym prezentem jest sesja zdjęciowa. Można wykupić u fotografa sesję, która będzie fantastyczną pamiątką na długie lata. Profesjonalne zdjęcia fotograf wykona we własnym studiu, na łonie natury a nawet w Waszym domu.

album chrzest zdjęcia

Najpiękniejszą pamiątką z Chrztu Świętego są zdjęcia z tego ważnego wydarzenia. Wynajęcie profesjonalnego fotografa to najlepszy pomysł na uwiecznienie Chrztu Świętego własnego dziecka. Fotograf z doświadczeniem nie pominie żadnego ważnego momentu, uchwyci na zdjęciach z chrzcin najważniejsze osoby i elementy tego dnia. Po latach w albumie, będzie można oglądać bohatera tego dnia, małego wielkiego człowieka w objęciach babć, dziadków, cioć i wszystkich członków rodziny, a na samą myśl o tym wydarzeniu, uśmiech pojawi się na naszych twarzach.