Szczegółową ofertę przedstawiamy, kiedy poznamy najważniejsze informacje dotyczące Waszego ślubu, np. daty, miejsca ślubu oraz wesela. Skontaktuj się z nami.

FAQ:

  1. jednego fotografa
  2. 12 godzin pracy lub do pierwszej w nocy
  3. dojazd do 100km w cenie usługi
  4. galerię zdjęć online zapisana hasłem
  5. autorska obróbkę zdjęć
  6. projekt i wykonanie albumu ślubnego (fotoksiążka, fotoalbum)
  7. zdjęcia na nośniku pendrive ( z dwoma folderami – osobno zdjęcia do druku i osobno zdjęcia do publikacji w Internecie )
  8. konsultant ślubny – pomagamy Wam w organizacji wesela, zakupu niektórych rzeczy po korzystniejszych cenach, ułożeniu Dnia Ślubu minuta po minucie tak, by wszystko odbywało się płynnie i bez stresu, doradzamy jak uniknąć najczęściej powielanych błędów przez Młode Pary, jak skorygować błędy oświetleniowe sali weselnej.

Pracujemy w stylu reporterskim. Staramy się łapać chwile, nie przestawiać ludzi i nie przeszkadzać, nie kreujemy atmosfery. Jeśli jednak macie ochotę i harmonogram dnia na to pozwala, możemy zrobić portrety z gośćmi, czy krótką sesję plenerową.

Staramy się być niezauważalni, a kiedy trzeba służymy pomocą. Możemy Was poprowadzić „za rękę” podczas tych najbardziej stresujących i wzruszających momentów, podpowiadając kolejne czynności.

Zwykle pracujemy we dwoje. Zaczynamy fotografowanie od wykonywania makijażu, ale dopiero na jego końcowym etapie. Zwykle nie robimy zdjęć u fryzjera, bo raczej nie trafiają one do albumu. Następnie fotografujemy detale (buty, suknia, biżuteria, bukiet, butonierki, zegarek, spinki do mankietów itd…), tak aby domownicy również przywykli do naszej obecności i nie czuli skrępowania. Potem zdjęcia z ubierania się Panny Młodej, kiedy to pomaga jej mama lub druhna. Staramy się też uchwycić ważniejsze momenty i wzruszające czy śmieszne sytuacje, jakie często mają miejsce. Przygotowania Młodego zazwyczaj fotografujemy w domu Jego Narzeczonej lub w pokoju hotelowym. Chyba, że odległość pomiędzy Waszymi domami jest niewielka, wtedy udaje nam się zmieścić w czasie. Potem jest błogosławieństwo, Ania fotografuje z jednej strony, np. reakcje Pary Młodej, a Grzegorz z drugiej- Rodziców. Zdarza się, że moment błogosławieństwa chcecie celebrować tylko w obecności Rodziców. Rozumiemy to, dlatego wystarczy, że wcześniej powiecie nam o tym. Chcemy by ten dzień był dla Was najpiękniejszy i będziemy zatrzymywać w kadrze te najważniejsze chwile, ale nie będziemy tego robić tam, gdzie sobie tego nie życzycie.

Jeżeli planujecie jakieś niespodzianki, dodatkowe atrakcje w czasie wesela lub innym memencie tego dnia, to poinformujcie nas o tym, abyśmy zdążyli się do nich przygotować. Czasem musimy znacznie zmienić ustawienia aparatu, a nie da się tego zrobić jednym przyciskiem. Postarajcie się też wyciągnąć Waszych gości na parkiet podczas wesela. To, jak będą wyglądały Wasze zdjęcia zależy od wielu czynników, np. od tego, jak Wasi goście się bawią, jak Wy sami się bawicie czy zachowujecie względem siebie, jakie są wnętrza, gdzie fotografujemy, jakie jest światło i kolorystyka wnętrz… nie są to tylko nasze umiejętności. Pamiętajcie- robimy reportaż, nie zmieniamy rzeczywistości.

Kończymy pracę po oczepinach, ale nie później niż o godzinie 1 w nocy. A zatem prosimy, aby najważniejsze atrakcje odbywały się do tej pory. W ciągu trzech dni po weselu na naszym profilu na facebook-u ( www.facebook.com/zatrzymacchwile) zamieszczamy zdjęcie, które będzie zapowiedzią całości i wspomnieniem ważnego momentu.

Po weselu umawiamy się z Wami na sesję plenerową w dogodnym terminie i miejscu. A następnie w ciągu 60 dni roboczych od ostatniego wykonanego zdjęcia spotykamy się z Wami, aby przekazać cudowną pamiątkę z Waszego dnia ślubu – album J Pierwotną selekcję zdjęć robimy sami. Resztę zdjęć zamieszczamy na Zalamo, gdzie sami dokonacie wyboru ujęć, które następnie poddajemy naszej obróbce. Istniej możliwość dobrania większej liczby zdjęć za dodatkową opłatą.

Trudno przewidzieć pewne sytuacje, bo czasem akcja toczy się tak spontanicznie i szybko, że nie da się zaplanować konkretnych ujęć. Tym charakteryzuje się REPORTAŻ. Fotografujemy to, co dzieje się „tu i teraz” i do tego się dostosowujemy. Możecie jedynie zaplanować listę portretów (z rodziną, z przyjaciółmi), a my dążymy do wykonania tych najważniejszych dla Was ujęć.

Standardowo fotografujemy do godziny 1 w nocy. W tym czasie uchwycimy wszystkie najważniejsze chwile. Jednak może się zdarzyć, że coś wykroczy poza nasze ramy czasowe i konieczny będzie dłuższy reportaż ślubny. Jeśli wcześniej potraficie przewidzieć taki scenariusz, to w rozmowie osobistej lub telefonicznej powinniście nas o tym poinformować. Czasem wynika to na bieżąco, spontanicznie i wtedy zwracacie się do nas o wydłużenie naszego czasu fotografowania. Podczas podpisywania umowy informujemy o koszcie każdej kolejnej dodatkowej godziny naszej pracy.

Termin sesji plenerowej ustalamy po ślubie tak, aby pasował on nam i Wam. Mamy wtedy swobodę czasu i miejsca, nie boimy się zabrudzenia sukni. Fryzura i makijaż mogą się różnić od tych w dniu ślubu. Oczywiście możemy wykonać sesję w dniu ślubu, ale ogranicza nas czas, różnorodność miejsc ze względu na odległość od sali weselnej oraz to, abyście nie tracili zabawy weselnej. Zazwyczaj brak Państwa Młodych na weselu źle jest odbierany przez gości.

Na sesję plenerową musicie zarezerwować sobie od 3-5 godzin. Wszystko zależy od tego, w ile miejsc się wybieramy i jak daleko musimy dojechać. Możliwe są sesje krajowe i zagraniczne.
Miejsce sesji plenerowej zawsze ustalamy wspólnie. Zawsze mile widziane są Wasze pomysły na miejsca i przebieg sesji. Wtedy czujecie się swobodniej. Jeśli nie uda Wam się jednak nic wymyślić, wtedy my zabieramy Was w takie miejsca, by stworzyć urokliwe zdjęcia.

Ceny podane przez nas w zakładce OFERTA zawierają już cenę za dojazd w łącznym odcinku 100 km. Dojeżdżamy na wesela w całym kraju, a nawet dalej. Jeśli trasa przekracza 100 km doliczamy koszty dojazdu, zgodnie z umową. Nie są to duże kwoty, które generowałyby Wam większe koszty. Jeśli chodzi o sesję plenerową, to doliczamy tylko koszt paliwa, ewentualnie jedzenia i noclegu podczas plenerów wyjazdowych, i możemy jechać wszędzie- Morze, Tatry, Bieszczady, Warszawa, Kraków, Wenecja, Londyn, Berlin czy w inne miejsce, które spełni Wasze marzenia związane z plenerem. Koszty rozliczamy przed zakończeniem dnia fotograficznego lub podczas oddania albumu.

Jeśli potrzebujecie bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami.

Fotografowanie we dwoje pozwala więcej dostrzec i uchwycić. Dodatkowo pozwala nam to ze sobą rywalizować. Każde z nas miewa inne wizje. Czasem dzielimy się pracą, ale też czujemy się swobodniej. Jednak ze względu na małe dziecko, czasem nie udaje nam się przybyć we dwoje.

60 dni roboczych od ostatniego wykonanego zdjęcia. Czasem udaje się trochę wcześniej, lecz mimo wszystko zawsze dbamy o wysoką jakość materiału.

Wszystko zależy od wybranego pakietu zgodnie z naszą ofertą. Bardzo trudno jest podać konkretną liczbę zdjęć zanim je wyselekcjonujemy i poddamy obróbce. Może się okazać, że zdjęć będzie więcej niż zawiera dany pakiet, ponieważ okażą się dla Was tak cenne, że nie będziecie potrafili z nich zrezygnować i dobierzecie ich więcej. Jeśli liczba dodatkowych ujęć będzie przekraczała zawartość pakietu wtedy ustalimy cenę, zależną od ilości. W fot książce/ fotoalbumie 30x30cm liczącej do 60 stron mieści się od 170 do 240 zdjęć różnej wielkości, część z nich jest mniej wartościowa i mogą być mniejsze, a reszta znacznie bardziej nasączone emocjami i należy je wyeksponować. Jeśli lubujecie się w tradycji, możemy wykonać dla Was album tradycyjny z wklejanymi zdjęciami 15×23 cm, ale musicie liczyć się z tym, że będzie ich w albumie tyle ile stron tj. 100 szt., w tak małej ilości ciężko jest dobrze opowiedzieć historię Dnia Ślubu, nie mówiąc już o sesji plenerowej, która jest „ wisienką na torcie”. Wszystkie wybrane zdjęcia z całego dnia ślubu i sesji plenerowej, tzn. te zamieszczone w albumie i pozostałe, otrzymujecie na płycie DVD lub nośniku pendrive. Wszystkie zdjęcia, jakie otrzymujecie wrzucamy do galerii internetowej na naszej stronie, zapisanej hasłem, które rozpowszechniacie wśród najbliższych. Każdy będzie mógł obejrzeć lub pobrać zdjęcia w pełnej rozdzielczości gotowe do wydruku.

Oczywiście najlepiej jak najwcześniej, zaraz po tym jak tę datę ustalicie. Niektórzy rezerwują kilka miesięcy wcześniej, ponieważ organizują w krótkim terminie. Niektóre pary ustalają datę ślubu, a np. dopiero za dwa lata legalizują związek, a zatem rezerwują termin z dwuletnim wyprzedzeniem. Im wcześniej, tym większe szanse, że termin jest jeszcze wolny. Czasem zdarza się, że Wasz termin dostępny jest 2-3 miesiące przed Waszym ślubem, a czasem jest już zajęty dawno. Zdarza się, że mamy dwa zapytania jednocześnie na tą samą datę. Wtedy informujemy o tym samych zainteresowanych i kto pierwszy potwierdzi rezerwację, ten wygrywa.

Oczywiście, że tak. Są sytuacje, że para mieszka daleko i podpisujemy umowę przez internet, a spotykamy się w późniejszym terminie lub rozmawiamy telefonicznie, żeby ustalić szczegóły. Do podpisania umowy w taki właśnie sposób, potrzebne są tylko kompletne informacje i Wasze dane. Na ich podstawie przygotowujemy umowę, wysyłamy Wam mailowo do zatwierdzenia i czekamy na zwrot. Umowa jest ważna w momencie wpłaty zadatku na konto bankowe.

Pierwszą częścią zapłaty jest zadatek, płacony podczas zawierania umowy, który jednocześnie rezerwuje Wasz termin. Drugą część rozliczamy w dniu ślubu, a pozostałą kwotę płacicie w dniu odebrania materiału.

Tak, ukończyliśmy kurs i posiadamy stosowne zezwolenie wydane przez Kielecką Kurię.

Zdarza się, że goście chcą mieć zdjęcia w swoim aparacie. Nie polecamy, aby podczas przygotowań, gdzie i tak jest duże zamieszanie uczestniczyły osoby trzecie. Natomiast w czasie ceremonii bardzo prosimy, aby osoby, które chcą Was uwiecznić trzymały się w rozsądnej odległości. Nie możemy nikomu zabronić wykonywania zdjęć, ale jeśli ma to wpływ na nasz materiał, prosimy ich o znalezienie innego miejsca.
Z pewnością rywalizacja o zdjęcia pomiędzy nami a gośćmi w tych najważniejszych momentach nie będzie korzystna dla Was. Dlatego prosimy, abyście spróbowali przekonać wcześniej takich pasjonatów fotografii, aby pracę fotografa w tym dniu zostawili nam.

Jeśli jest to niemożliwe, to musi wystarczyć nam kontakt telefoniczny lub mailowy. Jednak byłoby miło usiąść przy kawie i porozmawiać o szczegółach Tego dnia, co pozwoli nam lepiej poznać się i przygotować na różne sytuacje, a Młodej Parze zaoszczędzi niepotrzebnego często stresu.

Wiele zależy od kamerzysty i jego stylu pracy. Jeśli będzie zbyt blisko Was to mamy duży problem. Dlatego warto o tym wcześniej porozmawiać. Zamawiając film musicie sobie zdawać sprawę, że w niektórych momentach ekipa filmowa będzie na Waszych zdjęciach, a my możemy się znaleźć w kilku kadrach filmu. My staramy się nie wchodzić ekipie filmowej w kadry. Zwykle nie mamy problemów ze współpracą.

Posiadamy sprzęt wysokiej klasy i nie stanowi to problemu. Zawsze odwiedzamy księdza przed ceremonią, ale ważne abyście już wcześniej dowiedzieli się o zasadach i obostrzeniach jaki dany kościół ma dla fotografa i kamerzysty.

Jest taka możliwość – robiąc zdjęcia zbiorowe. Możemy też robić portrety z najważniejszymi osobami. Nie możemy zagwarantować osobnych zdjęć ze wszystkimi gośćmi.

Tak, jeśli pozwala na to harmonogram dnia, pogoda i otoczenie.

Tego nikt nie przewidzi ustalając datę ślubu. My jesteśmy i na to przygotowani.

Starajcie się nie zwracać uwagi na to, że jesteście fotografowani. Nie ustawiajcie się do obiektywu, bo robiąc sztuczne pozy nie będziecie zadowoleni ze zdjęć. Najważniejsze, abyście byli naturalni i spontaniczni. My staramy się pokazać Wasz dzień jak najpiękniej.
Jeśli obawiacie się, że nasza obecność będzie Was krępować namawiamy na sesję narzeczeńską. Poznacie przy tym bliżej nas i sposób naszej pracy, a w dniu ślubu szybko zapomnicie o naszym towarzystwie.

Fryzura może być inna niż w dniu ślubu. Może być też naturalne uczesanie. Jeśli chcecie najkorzystniej wyjść na zdjęciach, wskazany jest też makijaż, bo w Photoshopie nie wszytko da się wyczarować, albo może być to dla was kosztowniejsze niż usługa wizażu.

Wykonujemy sesje narzeczeńskie, które w połączeniu z reportażem ślubnym stanowią bardzo dobre dopełnienie Waszej historii opowiadanej na fotografiach. Taka sesja zbliżona jest do sesji poślubnej, która odbywa się w plenerze. W ramach tej sesji otrzymujecie fotografie w postaci cyfrowej, które można wydrukować w formie albumu, czy fotoobrazu i wręczyć rodzicom w trakcie podziękowań. Jeśli planujecie byśmy zostali Waszymi fotografami ślubnymi, jest możliwość wkomponowania tych zdjęć w album ślubny.

Sesja narzeczeńska daje kilka możliwości, nad którymi warto się zastanowić:

– często wybierana jest przez pary, które planują wykonać spersonalizowane zaproszenia, winietki lub elementy wystroju sali weselnej, a nawet fotoobraz; materiał zdjęciowy z sesji narzeczeńskiej – przedślubnej jest bardzo pomocny podczas kreacji takich elementów;

– jest to również dodatkowy czas, który pozwala nam lepiej się poznać; dzięki takiej sesji możecie poznać sposób naszej pracy oraz efekt ostateczny w postaci zdjęć; niektóre pary w ten sposób “testują” warsztat swojego ewentualnego fotografa przed podjęciem ostatecznej decyzji;

– umożliwia pokazanie ciekawej prezentacji ” slideshow” podczas wesela.